Przejdź do głównej zawartości

Polecane

" A myślała, że już nigdy żaden demon jej nie zaskoczy." -Trzynasty księżyc

Mam wrażenie, że za chwilę się rozpuszczę. W chwili kiedy piszę ten tekst żar leje się z całego nieba i żaden wiatrak ani klimatyzator nie są w stanie mi pomóc. Ale się nie poddaję, byle upał mnie nie powstrzyma. I chociaż pot ze mnie płynie, ja dzielnie podążam śladem dwójki żniwiarzy, z ciekawością śledząc ich poczynania. A dzisiaj opowiem Wam trochę o "Trzynastym Księżycu". Jednak jeśli nie widzieliście opinii poprzednich części, zapraszam na Pustą Noc i Czerwone Słońce.

Zazdrośnicy

 
[20.08.2018] Po dwóch tygodniach przerwy, witam Was ponownie w kolejnym poście. Wciąż rozmyślam o koncepcie bloga, jego wyglądzie i nazwie (możecie spodziewać się zmian). Powoli również zaczynam komplementować zestaw podręczników i przyborów szkolnych. A tak nawiązując do szkoły, chcielibyście jakiś back to school czy coś w tym rodzaju?

A teraz przechodzimy do tematu posta...Jak to się mówi "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Nie ma też ludzi bez wad, bo każdy ma jakieś. Ale bywają ludzie, którzy mają wiele zalet; są odpowiedzialni, otwarci, kreatywni i jeszcze nie wiadomo jacy. I są ludzie, którzy takich zalet nie posiadają, ale mają inne. Jednak czasami uważamy, że to co posiadamy nam nie wystarcza. Chcielibyśmy mieć takie piękne włosy jak koleżanka z klasy, pieniędzy jak ten sławny wynalazca i sławy jak ta piosenkarka co śpiewała podczas sylwestra na Polsacie. Tak rodzi się zazdrość. Zazdrośni możemy być o drugą połówkę, majątek, statut społeczny, sławę czy urodę. Zazdrośni możemy być o wiele rzeczy, ale pamiętać trzeba, że zazdrość to normalne uczucie, które tak jak jak smutek czy miłość towarzyszy nam w życiu.  Jeżeli chodzi o zazdrość, ja wyróżniłabym dwa typy zazdrości.

Pierwszy typ nazwałabym zazdrością zdrową, motywującą. Moim zdaniem jest to lekka zazdrość, która popycha nas do działania i zmiany. Podam przykład; Marysia zazdrości koledze w klasie jego wysokich wyników w nauce, chce być taka mądra jak on. Bierze się do pracy, uważa na lekcjach, odrabia sumiennie zadania domowe i uczy się systematycznie. Chodzi mi o to, że taka zazdrość może być dobra ,gdyż dzięki niej czujemy chęć poprawienia się, pracowania nad rzeczami, które nas nie zadowalają.

Drugi typ to ta zazdrość niezdrowa, czasami wręcz chorobliwa. Zazdrościmy ludziom tylu rzeczy, podczas gdy sami nie robimy nic w kierunku zmiany tego co nam przeszkadza i nie pasuje. Kolejny przykład; Marysia zazdrości koledze z klasy jego wyników w nauce. Zamiast poprawić swoje oceny złorzeczy koledze i wytyka jego wady na forum klasy. Skupia się na tym, że jest od niej lepszy i nie widzi, że sama może mieć również dobre oceny.

Zazdrość nie zawsze musi być zła, ale też nie zawsze jest dobra. Może zazdrość powinnam podzielić na więcej części? Tego nie wiem, bo doświadczyłam i zauważyłam tylko te dwie "odmiany".

Zapraszam na:
🖤🖤🖤🖤
Pozdrawiam ;)

Komentarze

 1. Zdecydowanie ta druga odmiana jest zła, ja staram się jej do siebie nie dopuszczać. Mimo to wiele ludzi przejawia ten typ.
  Pozdrawiam.
  www.tipsforyoungers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugiego typu zazdrości każdy z nas kiedyś doświadczył, niestety.
  Ciekawy post, Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście zazdrość nie jest zawsze zła, ale jednak i tak mam negatywne odczucie z tym słowem :D
  Propo szkoły, ja tam wolę jak najpóźniej się do niej przygotowywać haha

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie pomyślałam, że zazdrość może być motywująca...a tu jednak!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym chętnie zobaczyła back to school, mimo że skończyłam już szkołę :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Back to school - moja ulubiona seria ! :D świetny post, pozdrawiam

  https://artidotum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza