Przejdź do głównej zawartości

Polecane

" A myślała, że już nigdy żaden demon jej nie zaskoczy." -Trzynasty księżyc

Mam wrażenie, że za chwilę się rozpuszczę. W chwili kiedy piszę ten tekst żar leje się z całego nieba i żaden wiatrak ani klimatyzator nie są w stanie mi pomóc. Ale się nie poddaję, byle upał mnie nie powstrzyma. I chociaż pot ze mnie płynie, ja dzielnie podążam śladem dwójki żniwiarzy, z ciekawością śledząc ich poczynania. A dzisiaj opowiem Wam trochę o "Trzynastym Księżycu". Jednak jeśli nie widzieliście opinii poprzednich części, zapraszam na Pustą Noc i Czerwone Słońce.

Efekt domina

[05.06.2018] Czy widzieliście kiedyś jak jeden klocek domina porusza następny,a ten następny i tak dalej,aż do końca? Swojego czasu bardzo lubiłam oglądać jak ludzie budują z domina różne fajne rzeczy. Tak sobie myślę, że czasami efekt domina przekłada się na nasze życie.

Czasami jedno drobne, prawie nic nie znaczące wydarzenie diametralnie wpływa na nasze życie; naszą przyszłość. Przykładowo jakaś ocena celująca, którą zdobyłeś/aś , jakiś autobus, który Ci uciekł albo nawet rozmowa z sąsiadką. To wszystko może mieć wpływ na naszą przyszłość. Trochę to śmieszne bo jak takie coś zmieni nasze życie?

A właśnie zmieni. To jacy jesteśmy, co sprawia nam radość to wszystko jest skutkiem zdarzeń jakie nas spotkały. Nawet to, że teraz czytasz ten tekst może mieć jakiś wpływ na twoje życie. Na chwilę obecną nie duży, ale może mieć wpływ na jakieś inne wydarzenie, które cię spotka, a te na następne i tak dalej. Dokładnie jak w efekcie domina. Może trochę to śmieszne i zagmatwane, ale tak jest. Małe rzeczy mogą nas doprowadzić do dużych.

Zapraszam na:
🖤🖤🖤🖤
Pozdrawiam BB

Komentarze

 1. Coś w tym jest - czasem niepozorne zdarzenie może sprawić więcej niż na pozór się wydaje...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo tak naprawdę nic nie dzieje się bez powodu. I tak jak piszesz każde nawet to najmniejsze wydarzenie może mieć wpływ na nasze życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda. W życiu bywa taka seria z dominem. Leci wszystko po kolei, szczególnie problemy. Dziwne i zastanawiające. Nic nie jest przypadkowe, coś z czegoś wynika. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt domina czasami naprawdę występuje w życiu i można go zauważyć.
  W 100% się z Tobą zgadzam, że małe rzeczy mogą nas zaprowadzić do dużych :)
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. To fakt, jednak często spotykam się z wrażeniem, że efekt domina jest długotrwały, albo bardzo szybki, nic pomiędzy.
  Pozdrawiam i zapraszam, neygrand.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza