Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Ostatni podmuch letniego powietrza- Ulubieńcy sierpnia

Pierwsze lekcje tego roku szkolnego zaczęły się w ten wtorek. Myślałam, że nie będzie tak źle, przecież to pierwszy tydzień. A pierwsze lekcje na pewno będą luźne. No cóż... tkwiłam po prostu w ogromnym błędzie. Jak zdążyłam się już przekonać klasa maturalna to nie przelewki, a słowo "matura" pada na co drugiej lekcji. W następnym tygodniu mam już pierwszy sprawdzian i kartkówkę, a o całej reszcie zaplanowanej na resztę roku szkolnego już nie będę wspominać. Do tego zaczęłam teraz kurs na prawo jazdy, więc... może być ciężko.

Ale, ale, ale...Dzisiaj powracam do was z kolejnymi ulubieńcami, żeby choć na chwilkę powrócić myślami do wakacjami.

Efekt domina

[05.06.2018] Czy widzieliście kiedyś jak jeden klocek domina porusza następny,a ten następny i tak dalej,aż do końca? Swojego czasu bardzo lubiłam oglądać jak ludzie budują z domina różne fajne rzeczy. Tak sobie myślę, że czasami efekt domina przekłada się na nasze życie.

Czasami jedno drobne, prawie nic nie znaczące wydarzenie diametralnie wpływa na nasze życie; naszą przyszłość. Przykładowo jakaś ocena celująca, którą zdobyłeś/aś , jakiś autobus, który Ci uciekł albo nawet rozmowa z sąsiadką. To wszystko może mieć wpływ na naszą przyszłość. Trochę to śmieszne bo jak takie coś zmieni nasze życie?

A właśnie zmieni. To jacy jesteśmy, co sprawia nam radość to wszystko jest skutkiem zdarzeń jakie nas spotkały. Nawet to, że teraz czytasz ten tekst może mieć jakiś wpływ na twoje życie. Na chwilę obecną nie duży, ale może mieć wpływ na jakieś inne wydarzenie, które cię spotka, a te na następne i tak dalej. Dokładnie jak w efekcie domina. Może trochę to śmieszne i zagmatwane, ale tak jest. Małe rzeczy mogą nas doprowadzić do dużych.

Zapraszam na:
🖤🖤🖤🖤
Pozdrawiam BB

Komentarze

 1. Coś w tym jest - czasem niepozorne zdarzenie może sprawić więcej niż na pozór się wydaje...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo tak naprawdę nic nie dzieje się bez powodu. I tak jak piszesz każde nawet to najmniejsze wydarzenie może mieć wpływ na nasze życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda. W życiu bywa taka seria z dominem. Leci wszystko po kolei, szczególnie problemy. Dziwne i zastanawiające. Nic nie jest przypadkowe, coś z czegoś wynika. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt domina czasami naprawdę występuje w życiu i można go zauważyć.
  W 100% się z Tobą zgadzam, że małe rzeczy mogą nas zaprowadzić do dużych :)
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. To fakt, jednak często spotykam się z wrażeniem, że efekt domina jest długotrwały, albo bardzo szybki, nic pomiędzy.
  Pozdrawiam i zapraszam, neygrand.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz