Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Ostatni podmuch letniego powietrza- Ulubieńcy sierpnia

Pierwsze lekcje tego roku szkolnego zaczęły się w ten wtorek. Myślałam, że nie będzie tak źle, przecież to pierwszy tydzień. A pierwsze lekcje na pewno będą luźne. No cóż... tkwiłam po prostu w ogromnym błędzie. Jak zdążyłam się już przekonać klasa maturalna to nie przelewki, a słowo "matura" pada na co drugiej lekcji. W następnym tygodniu mam już pierwszy sprawdzian i kartkówkę, a o całej reszcie zaplanowanej na resztę roku szkolnego już nie będę wspominać. Do tego zaczęłam teraz kurs na prawo jazdy, więc... może być ciężko.

Ale, ale, ale...Dzisiaj powracam do was z kolejnymi ulubieńcami, żeby choć na chwilkę powrócić myślami do wakacjami.

Czas


[25.05.2018] A, więc witam Was w przedostatnim bądź ostatnim (bo nie wiadomo jak wyjdzie)  majowym poście. I chociaż koniec 1 klasy licelnej zbliża się wielkimi krokami, wciąż nie mogą przyswoić myśli, że to już. No bo jak to? Czy nie minęło to trochę za szybko?


Czas. Jednym go brakuje, drudzy mają go, aż nadto. Ale wszystkim mija tak samo. Zdecydowanie za szybko. To, tylko tak się wydaje, że ten dzień jest długi, ten miesiąc jest długi, ten rok jest długi. Ale to nie prawda! Zanim się obejrzysz mija dzień, mija miesiąc, mija rok. I kiedy stuka Ci kolejny rok, zastanawiasz jakim cudem? Przecież było tyle czasu!

Czasu nie mamy dużo. Od chwili naszych narodzin, każdego dnia powoli umieramy, powoli usychamy. Ale to nie jest powód do smutku, bo tak po prostu już jest. Skoro to wiemy, dlaczego wracamy do przeszłości? Dlaczego martwi nas przyszłość? Wczorajszy dzień już przecież przeminął, a jutrzejszy może nie nadejść. Dlaczego nie potrafimy cieszyć się dzisiaj? Dlaczego?! Czemu jesteśmy tak bardzo zaślepieni, że nie potrafimy dostrzec otaczającego piękna?

Otwórzmy oczy! Z dnia na dzień nie robimy się młodsi. Twórzmy wspomnienia, śmiejmy się, cieszmy się tym naszym krótkim życiem, bo nie wiesz kiedy i gdzie przyjdzie twój kres. Zbierajmy kwiaty, tańczmy w deszczu, wygłupiajmy się, biegajmy boso, pryskajmy się wodą, róbmy to co kochamy. Mówmy bliskim, że ich kochamy, bądźmy sobą. Bądźmy szczęśliwi. Tyle i aż tyle.

Pozdrawiam BB.

Komentarze

 1. Czas leci mega mega szybko
  Trzeba się do tego przyzwyczaić :(

  Zapraszam!
  mój blog
  mój instagram

  OdpowiedzUsuń
 2. :) fajnie że masz w sobie tą wrażliwość, która pozwala Ci zauważyć te bardzo ulotne sprawy. Czasu nie zatrzymamy, ale możemy go właściwie spożytkować...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj strasznie... ja dopiero skonczylam gimnazum a tu juz studia :p
  czy ktos wie jak zatrzymac czas?

  https://medycynawgkanarka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się za bardzo pogodzić z tym, jak czas szybko leci.
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne zdjęcia :D
  Czas szybko leci, niestety ;(

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. oj tak, czas biegnie szybko i czasem ciężko jest go w pełni wykorzystać, bo przecież tyle jeszcze innych rzeczy można zrobić. ;) najważniejsze to nie dać się zwariować. :)
  pozdrawiam serdecznie.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Czas ucieka ale ważne zeby te krótkie chwile były piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej! Świetny post :)
  obserwuje i zapraszam do mnie :
  milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz