Poznaj siebie! 1/5- Co to temperament?

27.02.2017r. Witam Was w kolejnym poście (jak na razie staram się je dodawać systematycznie :) ). Chce stworzyć taki cykl postów dodawanych w poniedziałki ( mam nadzieję ,że się Wam spodoba). Cykl nazywa się "Poznaj siebie". Będzie składać się z 5 części!(oczywiście dziś część pierwsza).
1.Co to temperament?
2.Melancholik
3.Choleryk
4.Sangwinik
5.Flegmatyk
(Oczywiście zmiany tytułów mogą się jeszcze zmienić ,ale teraz tak szybko chciałam Wam przedstawić tak mniej więcej ich zawartość).


No dobra to zaczynamy!!
Co to jest temperament? Wiele definicji ,które znalazłam mówi ,że to grupa unikalnych cech psychicznych ,które stale kierują nami ,czyli jak zareagujemy w różnych sytuacjach. Temperament również jest jedną z tych cech. To cecha , która określa nasz sposób reakcji na wszystko, co się dzieje wokół nas.

 Ujawnia się tuż po naszych narodzinach jako sposób jako tuż narodzone dzieci reagujemy np. jak ujawniamy swoje emocje.Dlatego (wiem ,że nie powinno się zaczynać zdania od dlatego ,ale cóż) niektóre dzieci są spokojne ,wrażliwe inne mało płaczą ,a jeszcze inne biegają w kółko krzycząc, bo wszystko je tak cieszy ,a niektóre bardzo szybko się denerwują i są skore do płaczu.I zostaje to z nami do końca do życia. Nawet jako dorośli albo staruszkowie będziemy dalej tak charakterystycznie się zachowywać. 
Temperament to szczególny sposób zachowania, który pojawia się na tyle często, że określa daną osobę i pozwala przewidzieć jej reakcje na różne przyszłe sytuacje.
(polki.pl)
 Myślę ,że siako tako Wam to wytłumaczyłam.
PS. Jeżeli coś źle przeczytałam to napiszcie ,bo jestem jakimś specjalistą od tego ,ale niektórzy mogą o takich rzeczach po prostu nie słyszeć lub może coś im się obiło o uszy i tyle. I napiszcie czy w jakimkolwiek stopniu chociaż trochę Was to interesuje w skali od 1 do 10. (TO taka moja mała prośba do Was)
Pozdrawiam i życzę miłego jutrzejszego dnia K.:*

aaa i zdj są z grafiki google (Nie obraźcie się za to)
Komentarze

 1. Myślę że to bardzo fajny pomysł, wielu ludzi używa słów, których nie rozumie a dzięki takim postom na pewno będzie im łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio moja znajoma użyła słowa choleryk na hipochondryka, więc taki cykl z wytłumaczeniem co i jak jest jak najbardziej na tak 👍
  maksimilion.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz