Przejdź do głównej zawartości

Polecane

" A myślała, że już nigdy żaden demon jej nie zaskoczy." -Trzynasty księżyc

Mam wrażenie, że za chwilę się rozpuszczę. W chwili kiedy piszę ten tekst żar leje się z całego nieba i żaden wiatrak ani klimatyzator nie są w stanie mi pomóc. Ale się nie poddaję, byle upał mnie nie powstrzyma. I chociaż pot ze mnie płynie, ja dzielnie podążam śladem dwójki żniwiarzy, z ciekawością śledząc ich poczynania. A dzisiaj opowiem Wam trochę o "Trzynastym Księżycu". Jednak jeśli nie widzieliście opinii poprzednich części, zapraszam na Pustą Noc i Czerwone Słońce.

Kolędowanie-stary polski obyczaj 04.01.2017 Witam Was w kolejnym poście na moim blogu. Jak widzicie w tytule post o kolędowaniu ,ale spokojnie nie będę Was zanudzać historią tego zwyczaju. Chcę poruszyć temat czym w dzisiejszych czasach w ogóle jest to kolędowanie? Podtrzymywaniem tradycji ,a może łątwym sposobem na zdobycie pieniędzy.

Zapewne to drugie. Żeby nie było ,że mówię o rzeczach ,o których w ogóle nie mam pojęcia -Ja też chodziłam kolędować. Ale nie chodziłam tylko po to ,żeby zgarnąć trochę pieniędzy. Po prostu lubię to robić (lubię śpiewać) , lubię patrzeć jak ludzie wzruszają się przypominając sobie stare dobre czasy ,kiedy to oni przyjmowali kolędników z rodziną ,a może nawet sami z przyjaciółmi kolędowali. Ale oczywiście fajnie jest też jak wpadnie trochę kasy. Ale czym się różni " mój sposób kolędowania" od sposobu innych " kolędników" ( Wypowiadam się na podstawie tego co zaobserwowałam w moim miasteczku. A w moim miasteczku było 7 grup kolędników) . Moja grupa kolędnicza (czyli ja + moje przyjaciółki) chyba jako jedyna była grupą z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego? Bo miałyśmy kilka osób  (a nie np. 2 ) , miałyśmy przebrania ( nikt więcej nie miał przebrań)  miałyśmy gwiazdę. Nie chcę żebyście to odebrali ,że skoro my to mamy to jesteśmy lepsze . Nie o to chodzi.  Po prostu denerwuje mnie to ,że jak ktoś chodzi kolędować tylko dla kasy to niech weźmie jakieś przebranie albo stajenkę lub gwiazdę.  Nie ukrywam trochę mnie takie zachowanie denerwuje ,że niektórzy ludzie nie mają żadnych wartości NIC. Cóż...witamy w XXI wieku . Oczywiście nie wszyscy tacy są .
PS. Mam już ułożony plan treningowy i ruszam od następnego tygodnia. Trzymajcie kciuki!!

Pozdrawiam K. :*

Czy chcecie w poście żeby (w którymś tam ) poście znalazł się mój strój do biegania??

Komentarze

 1. Gdy pani w klasie na muzyce spytała się kto w domu kolęduje niewiele osób podniosło ręce. Trochę mnie to zdziwiło, bo nie wyobrażam sobie świąt bez wspólnego kolędowania.
  http://xartday.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny wpis , oraz Twój wygląd bloga jest bardzo ciekawy :)
  Pozdrawiam i zapraszam http://xgabisxworlds.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nigdy nie chodziłam kolędować i bardzo żałuję :(
  Zapraszam do siebie :) http://panikosmetyk.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza